Najmocniejsze rowery elektryczne – ranking 2023

Potrzebny Ci rower elektryczny z mocnym silnikiem? Przekonaj się, w jaki model warto zainwestować. Poznaj najmocniejsze rowery elektryczne, sprawdź ich specyfikacje i następnie zdecyduj, czy dany pojazdy jest wary Twoich pieniędzy.

Rower elektryczny z mocnym silnikiem? Jaki wybrać?

Zanim dowiesz się, jakie dostępne są najmocniejsze rowery elektryczne na rynku, warto ustalić, co tak naprawdę kryje się pod tym hasłem. Co musi posiadać dany model jednośladu, by można było go określać w taki sposób? Jakie parametry mają mocne rowery elektryczne i dlaczego jest to tak istotne?

 

Chcąc zakupić tego rodzaju sprzęt, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na przepisy, które regulują parametry tych pojazdów. Obecnie w świetle unijnych przepisów i zasad nie można poruszać się po drogach rowerami elektrycznymi z silnikami o większej mocy niż 250 W oraz zapewniającymi wyższą prędkość niż 25 km/h. Jeśli sprzedawany model oferuje lepsze parametry, uznaje się go za motorower, który prowadzony może być jedynie przez osoby mające odpowiednie uprawnienia.

Na co więc należy zwracać uwagę, gdy wybiera się rower elektryczny z mocnym silnikiem? W takim przypadku trzeba sprawdzać nie tylko parametry samego silnika, lecz także maksymalny moment obrotowy. To on wpływa na całą dynamikę roweru, przyspieszenie oraz na jego zachowanie w trudnych warunkach, np. na stromych podjazdach czy nierównych terenach. Maksymalny moment obrotowy podawany jest w niutonometrach (Nm).

Dla kogo są tworzone mocne rowery elektryczne?

Najmocniejsze rowery elektryczne to sprzęt opracowywany z myślą o różnorodnej grupie klientów. Sprawdzą się u osób, które chcą szybko poruszać się po mieście i wśród miłośników górskich wycieczek. Takie mocne rowery elektryczne chwali się za czas przyśpieszenia, zwinność, komfort jazdy, wsparcie kierowcy nawet na nierównych terenach oraz za ich niezawodność.

Ile trzeba zapłacić za porządny rower elektryczny z mocnym silnikiem?

Najmocniejsze rowery elektryczne to pojazdy, za które trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy złotych, a czasami nawet kilkadziesiąt. Są one jednak w stanie zapewnić wyjątkowe wrażenia z jazdy nawet w trudnych warunkach. Modele rowerów tego typu są jednak przeznaczone dla osób, które naprawdę fascynują się wycieczkami na dwóch kółkach. Elektryczne jednoślady nie są polecane natomiast dla osób, które jedynie co jakiś czas chcą przejechać się po mieście za pomocą wygodnego środka transportu w celu ominięcia korków.

Mocne rowery elektryczne – ranking popularnych modeli

Jak wybierać mocne rowery elektryczne? Ranking tego typu jednośladów może okazać się pomocny! Przygotowana przez nas lista została stworzona dla wszystkich, którzy osób poszukujących sprawdzonego modelu, idealnie dopasowanego do swoich potrzeb. Opisując najlepsze pojazdy, skupiliśmy się na mocy silnika oraz wszystkich innych ważnych parametrach, które wpływają na odczucia z jazdy i przyjemność z użytkowania.

 

Aby nie wydać pieniędzy na sprzęt niewart swojej ceny, należy zwrócić uwagę jedynie na polecane mocne rowery elektryczne. Ranking najlepszych pojazdów tego typu prezentuje się następująco:

TOP 1
ranking-photo
Ecobike SX300

Najwyższe miejsce w naszym rankingu zajmuje rower elektryczny od Ecobike. Model SX300 to pojazd polskiej marki, słynący ze sprawdzonego silnika Dapu o mocy nominalnej 250 W, z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 95 Nm. Warto docenić go również za wykorzystanie technologii hydroformowania przy tworzeniu całej konstrukcji, zastosowania akumulatora o pojemności 499 Wh, amortyzatora RST Blaze TNL 29 o skoku 100 mm oraz hydraulicznych hamulców tarczowych.

7 999 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Mondraker Prime 29 (SPE)

Kolejne miejsce przypada modelowi, który sprawdzi się w wycieczkach każdego typu. Mondraker Prime 29 posiada silnik Bosch Performance Line CX o mocy nominalnej wynoszącej 250 W i maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 85 Nm. Na uwagę zasługuje również zastosowany akumulator Power Tube 625 o pojemności 625 Wh. Rower posiada także intuicyjny wyświetlacz Bosch Purion. Prime 29 dobrze sprawdza się w warunkach miejskich, leśnych oraz górskich, zapewniając komfort jazdy oraz wygodę podróży.

16 599,00 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
SUPERIOR eXP 8089

Model eXP 8089 charakteryzuje się zasięgiem dochodzącym nawet do 120 kilometrów. Zastosowany został w nim mocny silnik Shimano EP8 o mocy 250 W, z maksymalnym momentem obrotowym 85 Nm. Dodatkowo SUPERIOR eXP 8089 posiada akumulator Darfon E4C0C o pojemności 504 Wh. Całość układu napędowego działa cicho i wydajnie. Rower należy do grona zwinnych i szybkich pojazdów, dzięki czemu bez problemu można pokonywać nim miejskie ulice, jak i górskie, leśne ścieżki.

13 099 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
ECOBIKE MX

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje model o typowo miejskim wyglądzie, który jednak może zaskoczyć nawet miłośników górskich wycieczek. Zamontowano w nim silnik Ananda M81 o mocy 250 W, z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym w tym przypadku aż 100 Nm! Do tego roweru dołożono akumulator Li-NCM LG o pojemności 672 Wh, pozwalający pokonać odległość nawet 100 km na jednym ładowaniu.

9 399 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
CRUSSIS e-Cross low 9.8-M

Uwagę należy zwrócić również na model od marki CRUSSIS. Ten pojazd crossowy świetnie sprawdzi się u każdego, kto lubi wybierać się na pozamiejskie wycieczki. Charakteryzuje go centralnie umieszczony silnik Bafang M500 o mocy 250 W i maksymalny moment obrotowy wynoszący 95 Nm, akumulator Samsung 720 Wh oraz amortyzowany widelec pneumatyczny RockShox FS Paragon Gold RL Solo Air 700c o skoku 65 mm.

11 999 zł

Kup teraz