30


marca

Rowery trójkołowe z napędem elektrycznym – co warto o nich wiedzieć?

Elektryczne rowery dostępne są na rynku już od kilku lat. Z roku na rok ich popularność rośnie, co oznacza, że w sprzedaży pojawiają się coraz to ciekawsze modele. Do tych naprawdę interesujących zalicza się rowery trójkołowe. Są one produkowane z myślą o użytkownikach w różnym wieku. Sporą część oferty zajmują więc trójkołowe rowery elektryczne zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach dorosłych. Rower trójkołowy elektryczny może być wykorzystywany w różnych celach. Często służy do rehabilitacji osób starszych i tych, które zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami.

Jakie zalety ma rower trójkołowy elektryczny?

Aktywność fizyczna jest istotna dla wszystkich osób niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Osoby, których kondycja fizyczna nie jest najlepsza, które borykają się z różnymi schorzeniami, sprzętem umożliwiającym przebywanie na świeżym powietrzu i zażywanie aktywności fizycznej jest właśnie rower trójkołowy elektryczny. Został on zaprojektowany tak, aby korzystanie z niego było naprawdę proste, a jazda wygodna i komfortowa. W sprzedaży możesz znaleźć zarówno rowery trójkołowe o charakterze typowo rehabilitacyjnym, jak i miejskie. Te drugie często mają obniżoną ramę, dzięki czemu wsiadanie na nie jest wyjątkowo łatwe. Rower elektryczny trójkołowy o miejskim charakterze umożliwia jazdę z wyprostowanymi plecami. Taka pozycja pozwala odciążyć nie tylko kręgosłup, ale także nadgarstki. Do wielu modeli trójkołowych rowerów elektrycznych miejskich można zamontować bagażnik, w części jest on montowany przez producenta.

Rower trójkołowy elektryczny

Jakie wyposażenie mają rowery trójkołowe elektryczne?

Producenci rowerów elektrycznych trójkołowych dbają o bezpieczną i komfortową jazdę. W większości modeli  błotniki są zamontowane fabrycznie. Są też modele bez błotnika. W tych ostatnich modelach w ramie wykonane zostały otwory montażowe pod błotniki. Wystarczy, że je zamontujesz, aby po jeździe w deszczu czy błocie Twoja odzież pozostała czysta. Dobrze sprawdza się też rower trójkołowy elektryczny dla dorosłych, który posiada osłonę łańcucha. Jednym z elementów, z których składa się każdy rower elektryczny niezależnie od jego konstrukcji  jest bateria. W niektórych modelach jest ona wyjmowana, dzięki czemu możesz ją ładować w mieszkaniu. Większość producentów montuje w rowerach elektrycznych baterie litowo-jonowe. Są one stosunkowe lekkie, a jedną z ich wielu zalet jest bardzo wysoka żywotność. Z myślą o bezpieczeństwie innych użytkowników w elektrycznych rowerach trójkołowych montowane są sygnały dźwiękowe. Na ogół jest to dzwonek, ale może być to także trąbka. Bagażniki w rowerach trójkołowych są projektowane i wykonywane tak, abyś mógł w nich zamontować sakwy.

Jak wygląda jazda na rowerze trójkołowym elektrycznym?

Rowery trójkołowe z napędem elektrycznym są cięższe niż tradycyjne, do jazdy na nich trzeba się przyzwyczaić. Jazda na rowerze trójkołowym elektrycznym wygląda tak samo jak na tradycyjnym. Musisz pedałować, aby się przemieszczać. Zamontowany w pojeździe silnik elektryczny będzie Cię w tym tylko wspomagał. Producentów rowerów elektrycznych obowiązuje szereg rygorystycznych przepisów. Dotyczą one między innymi moc silników, które są w nich montowane. Ich maksymalna moc wynosi 250 W. Na elektryczne wspomaganie możesz liczyć tylko do prędkości 25 km/h. Gdy ją przekroczysz, silnik automatycznie się wyłączy. Jeżeli kupisz rower trójkołowy elektryczny dla dorosłych czy inny model z elektrycznym wspomaganiem spełniający te warunki, nie będziesz musiał go rejestrować ani kupować komunikacyjnej polisy OC. Z rowerów z elektrycznym wspomaganiem chętnie korzystają osoby w różnym wieku. Na rynku do wyboru jest obecnie ich wiele rodzajów i typów. Jednym z nich są rowery trójkołowe z napędem elektrycznym. Wbrew pozorom rowery te nie jadą same, silnik elektryczny ma za zadanie wspierać pracę nóg. Zalety wszystkich typów i rodzajów rowerów elektrycznych można łatwo docenić w czasie pokonywania podjazdów i jazdy pod wiatr. Dzięki silnikowi w pedałowanie włożysz mniej wysiłku.

Redakcja "Rower na baterie".

- rowernabaterie.pl

O nas

Redakcja "Rower na baterie".

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o rowerach elektrycznych.